Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to coraz prężniej rozwijająca się zdecentralizowana kryptowaluta wprowadzona na rynek w 2009 roku. Czy nazwanie go prawdziwym pieniądzem nie będzie nad wyraz przesadne?

 

To prawda fizycznie odbiega trochę od tego, z czym mamy do czynienia na co dzień. Jednak uwagę zwraca istotny fakt, iż znajduje się on na giełdzie, za jego pośrednictwem realizujemy płatności w coraz większej liczbie miejsc. Istnieją nawet specjalne bankomaty umożliwiające kupno oraz sprzedaż. Omawiana kryptowaluta posiadają bardzo dużo zalet i doskonale wiedzą o tym instytucje bankowe, które przez pewien czas były jej wielkim przeciwnikiem teraz jednak zdały sobie sprawę, że lepiej wspierać niż walczyć z nieuniknionym. Bitcoin to sprytne połączenie matematyki i kryptografii co sprawia, iż nie da się jej sfałszować lub dodrukować, limit wydobycia to 21 milionów.

 

Oprócz plusów wymienionych powyżej ta ciekawa waluta omija także pośredników, przez których tracimy swoje ciężko zarobione pieniądze. Transakcje są z tego powodu tańsze i szybsze. Przelewy również nie stanowią tutaj problemu, jeśli chodzi o trudność w ich wykonywaniu, a potrafią być nawet mniej skomplikowane od tradycyjnych odpowiedników. Jeżeli martwi cię fakt zamrożenia konta osobistego, to już nie musisz się tym przejmować, z Twoimi elektronicznymi pieniędzmi takie sytuacje nie będą miały miejsca. Bitcoin nie podlega nikomu, działając w sieci „Peer to Peer” (Przesyłany pomiędzy użytkownikami) zabezpieczonej przez osoby potocznie zwane „Górnikami” wynagradzanymi nowo wygenerowanymi bitcoinami za weryfikowanie transakcji.

 

Jak często chciałeś wykupić jakąś usługę lub produkt, szybko zniechęcając się napotkanymi trudnościami? W pierwszej kolejności należało założyć „Procesor płatniczy” następnie doładować go odpowiednią sumą i ją przewalutować po niezbyt korzystnym kursie i dopiero wtedy kupić to, o czym marzysz. Kryptowaluta omija to wszystko, dzięki niej możesz bez problemu robić zakupy na całym świecie. Znalazła również zastosowanie w e-biznesie i jest to doskonale zauważalne.

 

Koniecznie przeczytaj:

 

Dlaczego inwestycja Bitcoina może stać się opłacalna? »

Opis kopalni kryptowalut Genesis Mining »

1

Dodaj komentarz

Ostatnie dyskusje:

Nawigacja