Co to jest program partnerski?

Program partnerski organizowany jest najczęściej przez firmy prowadzące działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży towarów i usług. Zamiast inwestować bardzo duże środki w często ryzykowną oraz mało skuteczną reklamę wolą dzielić się zyskami ze swoimi partnerami.

 

Dzięki stosowaniu tych jakże skutecznych narzędzi marketingu oszczędzają pieniądze, a także wynagradzają wyłącznie za osiągane rezultaty. 

 

Zalety dla partnera:

 

Brak skomplikowanej księgowości.

Brak obsługi klienta oraz dystrybucji towarów i usług.

Darmowa rejestracja i materiały marketingowe.

Darmowe uczestnictwo.

Nie musisz wydawać pieniędzy na produkt ani na jego magazynowanie.

Możesz skupić swoją uwagę wyłącznie na promocji.

Praktycznie zerowy wkład własny przy serwisach o dużej oglądalności.

Umowa z podmiotem oferującym współpracę.

 

Na rynku istnieje wiele programów partnerskich, do najczęściej spotykanych zaliczymy takie, w których partner otrzymuje prowizję PPS, PPL lub PPC. Jeśli intrygują Cię te tajemnicze skróty, zapraszam do przeczytania „Słowniczka pojęć”. Teraz pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób firma będzie wiedziała, że to właśnie Ty skutecznie doprowadziłaś/eś do sprzedaży danego produktu lub usługi. Zarejestrowana osoba wyrażająca chęć uczestnictwa w omawianej kooperacji dostaje specjalny unikatowy link, dzięki niemu jest identyfikowana za jego pomocą przez system. Jak już wcześniej wspomniałem, podpisujemy również umowę, najczęściej ma to miejsce przy pierwszej wypłacie, wszystko oczywiście uzależnione jest od firmy, z którą współpracujemy i od jej regulaminu.

 

Dla kogo:

 

W programie partnerskim mogą brać udział zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Skierowany jest głównie do właścicieli wszelkiego rodzaju witryn internetowych. Promocja w tym przypadku nie należy do rzeczy łatwych, gdy zaczynamy od samego początku i nie mamy strony ani pomysłu na jej zawartość. Ułatwione zadanie natomiast mają niewątpliwie partnerzy dysponujący odpowiednim zapleczem marketingowym. Mam tu na myśli witryny internetowe o sporej oglądalności, dodatkowo posiadające „Newsletter”.

 

Koniecznie przeczytaj:

 

Dobór programu partnerskiego do własnego serwisu »

Słowniczek pojęć, najczęściej występujące skróty »

Dywersyfikacja portfela sposobem na zmniejszenia ryzyka inwestycji »


Dodaj komentarz

Ostatnie dyskusje:

Nawigacja