Dobór programu partnerskiego do własnego serwisu

Jak wybrać program partnerski, aby dobrze współpracował z moją witryną internetową? To pytanie często pojawia się w przypadku osób, które dopiero niedawno zaczęły przygodę z tym modelem zarabiania. Początkowe stadium planowania faktycznie może stać się problematyczne.

 

Jeżeli posiadasz już własną stronę www, poszukaj takiego programu, aby wpasował się tematycznie w jej treść. Jeśli zauważysz, że wśród Twoich odbiorców istnieje zainteresowanie na jakiś pochodny produkt lub usługę, której nie oferujesz, możesz wtedy eksperymentować z innymi zbliżonymi kategoriami. Inaczej sytuacja przedstawia się, gdy nie dysponujemy niczym i zaczynamy kompletnie od zera. W takim przypadku, zanim zaczniemy jakiekolwiek działania marketingowe, zaplanujmy na wstępie, o czym chcemy pisać najlepiej, żeby to było coś zgodnego z naszymi zainteresowaniami, ponieważ trudno jest promować coś, czego nie znamy.

 

Przed zapisem dokładnie przeczytaj regulamin każdego programu partnerskiego, sprawdź minimalny próg wypłaty zarobionych środków. Rodzaje prowizji również nie pozostają bez znaczenia np. czy występuje wieczna prowizja oraz jaki jest czas przechowywania plików cookie. Przejrzyj oferowane narzędzia promocji udostępniane przez daną firmę, czyli banery, gotowe materiały w postaci opisów i zdjęć produktów, widgety, wyszukiwarki. Podchodź do tematu poważnie i staraj się, nie trać motywacji, efekty powinny przyjść z czasem.

 

Koniecznie przeczytaj:

 

Co to jest program partnerski? »

Słowniczek pojęć, najczęściej występujące skróty »

Dywersyfikacja portfela sposobem na zmniejszenia ryzyka inwestycji »

1

Dodaj komentarz

Ostatnie dyskusje:

Nawigacja