Dywersyfikacja portfela sposobem na zmniejszenia ryzyka inwestycji

Jak powszechnie wiadomo, życie potrafi nieźle zaskoczyć i nikt nie może zagwarantować nam nic pewnego. Taka sama refleksja odnosi się do wszelkiego rodzaju biznesów. Jeżeli ktoś mówi nam, zainwestuj w ten produkt lub usługę, bo na tym nie można stracić, oszukuje samego siebie lub z premedytacją wprowadza swojego przyszłego partnera w błąd.

 

Ponieważ inwestycje w 100% bezpieczne są niewątpliwie mitem, składa się na to wiele czynników, na które po części nie mamy wpływu. Jednak gdy po długich namysłach podejmiemy decyzję, aby zainwestować własne środki, postępujmy mądrze, stosując „Dywersyfikację portfela”.

 

Na czym polega?

 

Ta metoda w bardzo sprytny i łatwy sposób pozwala zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy. Wykorzystany został tutaj prosty mechanizm podziału oszczędności na wielu płaszczyznach inwestycyjnych lub w obrębie tej samej kategorii. Wyjaśnijmy to na prostym przykładzie, powiedzmy, że dysponujemy kwotą 600zł. Teraz, zamiast pakować całość do przysłowiowego „Jednego worka” podzielmy ją np. na trzy części, inwestując wspomnianą kwotę do firmy „A” „B” i „C”. Dzięki temu, gdy któryś z biznesów upadnie, pozostałe dwa będą nadal pracować. Co pozwoli na znaczne zredukowanie strat, a nawet późniejsze ich odrobienie.

 

Koniecznie przeczytaj:

 

Co to jest Revenue Share? »

My 24 Hour Income – opis serwisu reklamowego »

My Paying Ads – opis serwisu reklamowego »

Mx World – opis serwisu reklamowego »

1

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Dywersyfikacja portfela to podstawowa sprawa podczas przeprowadzania różnych inwestycji. Nie wyobrażam sobie przeznaczania całości kapitału w jeden biznes.
  • Gdy zaczynałem, właśnie taki błąd popełniłem, dlatego postanowiłem napisać o tym i przestrzec innych.
  • Nie warto o tym zapominać, jest to podstawowy błąd popełniany przez świeżaków.

Ostatnie dyskusje:

Nawigacja